REGULAMIN WSPÓŁPRACY

 1. Sesje zdjęciowe odbywają się w Studiu, które mieści się na ulicy Łukasińskiego 14 w Chorzowie lub w plenerze.
 2. Warunkiem zapisania na sesję fotograficzną jest wpłacenie zadatku w wysokości 100 zł na konto bankowe: 66 1050 1243 1000 0097 2591 9790 FotoŚliwka Monika Śliwa.
 3. W przypadku, gdy sesja się nie odbędzie z przyczyn losowych umawiamy się na nowy termin. Taka zmiana może odbyć się tylko jednorazowo.
 4. Zapłata pozostałej kwoty następuje w dniu sesji zdjęciowej. Płatność gotówką
 5. Można dokupić dodatkową ilość zdjęć poza pakietem, według obowiązującego cennika
 6. Nie udostępniam jak i nie sprzedaję nieobrobionych zdjęć jak i również plików RAW, produkt bez obróbki jest produktem niekompletnym.
 7. Po wykonanej sesji zdjęciowej udostępniam CI ujęcia cyfrowe w formie galerii internetowej chronionej hasłem w terminie do 3 dni roboczych.
 8. Czas oczekiwania na zdjęcia to 40 dni roboczych od dnia wybrania przez Ciebie zdjęć nie od dnia wykonania sesji. W przypadku wybrania większej ilości zdjęć niż w pakiecie czas ten może się wydłużyć do 50 dni roboczych. W okresie Świątecznym lub wakacyjnym termin oczekiwania na zdjęcia może również się wydłużyć.
 9. Termin odbioru zdjęć ustalamy indywidualnie.
 10. Zdjęcia, które otrzymujecie z sesji są gratis chyba że zamówicie dodatkowe odbitki to ich koszt jest naliczany według cennika. Rezygnacja z odbitek nie pomniejsza ceny sesji.
 11. Fotografie można umieszczać na portalach społecznościowych, blogach, powinny mieć oznaczenie w postaci nazwy mojego studia lub link do strony „FotoŚliwka”
 12. Zdjęcia są poddane autorskiej obróbce, która nie może być w żaden sposób edytowana przez klienta.
 13. Obróbka zdjęć nie obejmuje następującego retuszu: usuwanie postaci lub przedmiotów, dodawanie postaci lub przedmiotów, zmiana plastyki twarzy, otwieranie oczu, zmiana zdjęć w studiu na plenerowe, prasowanie koszuli, czyszczenie ubrań czy butów.
 14. Na sesję przychodzimy punktualnie, w przypadku spóźnienia czas odejmowany jest od czasu sesji.
 15. Na sesję zabieramy obuwie zmienne. Czyli buty, które chcecie mieć na zdjęciach ubieramy dopiero w studiu.
 16. Rodzice biorą odpowiedzialność za swoje dzieci w trakcie sesji aby nie stała im się krzywda i ponoszą odpowiedzialność materialną za powstałe szkody.
 17. Zdjęcia z sesji nie wybrane oraz nie opłacone archiwizowane są przez 6 miesięcy. Po tym czasie zostają trwale usunięte.
 18. Zdjęcia z sesji wybrane oraz opłacone archiwizowane są przez 12 miesięcy
 19. Nie możliwości dokupienia surowych zdjęć.
 20. Rezygnacja z odbitek czy jakiejkolwiek części pakietu nie skutkuje obniżeniem ceny.
 21. Klient zapoznał się z dorobkiem fotograficznym Fotografa i w pełni akceptuje charakter oraz sposób obróbki fotografii. Jest świadomy tego, iż zdjęcia mogą się różnić od innych zdjęć zamieszczonych w portfolio Fotografa, co jest uwarunkowane wieloma czynnikami t.j. dobór garderoby, indywidualne cechy charakteru fotografowanych osób i chęć współpracy podczas sesji fotograficznej, nastrój dziecka w momencie sesji, makijaż.
 22. W przypadku niemożliwości wykonania usługi przez FOTOGRAFA, skutkiem wypadków losowych oraz choroby czy złego stanu zdrowia dopuszcza się wyznaczenie nowego terminu sesji.
 23. Vouchery prezentowe ważne są 6 miesięcy od daty zakupu, szczegóły sesji ustalam z osobami obdarowanymi zaproszeniem.
 24. Zapisując się na sesję akceptujesz powyższe warunki.

RODO

25.05.2018 roku zaczęło obowiązywać nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych czyli RODO.

W związku z powyższym, jak każda działalność w UE musiałam swoją firmę przygotować na pewne zmiany. Informuję Was, że jako firma FotoŚliwka Monika Śliwa NIP 627 243 86 24:

 1. Jestem administratorem Waszych danych osobowych
 2. Zbierane przeze mnie dane czyli: imiona i nazwiska, nr telefonów, adresy e-mail, wykonane fotografie są przeze mnie przetwarzane wyłącznie w ramach wykonywanej usługi za którą zapłaciliście. Klienci z indywidualnych sesji – przychodząc na sesję do mnie wyrażają zgodę na fotografowanie. Inaczej zrealizowanie usługi staje się niemożliwe.
 3. Dane niezbędne do wykonania dodatkowych usług czyli wydruk zdjęć, foto-albumów, foto-obrazów, wysłanie zdjęć za pośrednictwem firmy Inpost  są przechowywane w tych miejscach zgodnie ze standardem RODO.
 4. Powierzane dane są przechowywane na moim komputerze, dyskach zewnętrznych, serwerach zewnętrznych i są zabezpieczone hasłami.
 5. W każdej chwili możecie zażądać informacji, gdzie są Wasze dane i zażądać ich usunięcia. Usunięcie wiąże się również z konsekwencjami np. brak możliwości należycie wykonanej usługi przeze mnie. O konsekwencjach będę informować bezpośrednio przy danym przypadku.
 6. Każda osoba korzystająca z moich usług musi wyrazić zgodę na powyższe minimum – tylko w ten sposób mogę wykonać usługę.
 7. Klient może wyrazić zgodę na opublikowanie swojego wizerunku lub bliskich w formie wykonywanych przeze mnie fotografii, które umieszczam na stronach Facebooka, Instagrama i stronie www

Możecie wyrazić pełną lub częściową zgodę na publikowanie i niekomercyjne wykorzystanie wizerunku swojego i swoich bliskich w Internecie oraz w galeriach lub na wystawach, a także na materiałach reklamowych firmy.

Każda publikacja jest ważna dla fotografa, gdyż to jedyna droga na pokazywanie swojej pracy i pozyskiwanie kolejnego klienta jednak nie jest to dla mnie najważniejsze.

Klient w każdej chwili może poprosić o usunięcie swoich fotografii z poszczególnych miejsc lub całkowicie ze wszystkich.

W przypadku mojej działalności wprowadzone zmiany są niewielkie. Zawsze szanowałam Waszą prywatność i Wasze decyzje co do publikacji wykonanych fotografii. Proces publikacji poprzedzony jest zawsze konsultacją i wyrażeniem zgody. Wasze dane zawsze były chronione u mnie hasłami. Nigdy nie przekazywałam Waszej prywatności do dyspozycji kogoś obcego.

 • Każdy kto korzysta z moich usług automatycznie akceptuje wszystko co zawiera Polityka Prywatności.